TashMahal  Otel Alaçatı’nın mutfağı konuklarımıza daima açıktır. Misafirlerimiz kahvaltılarını dilerlerse bahçede dilerlerse avludaki antik kartal mozaiğin üzerinde ya da içeride şömine başında alabilirler. Kahvaltınız, siz mekanın tadını çıkarırken, önünüze servis edilir ve her biri kendine özgü tatlardan dilediğiniz kadar ilave yapılır.

Butik otelimizin kahvaltısında konuklarımıza, her biri yöresinden özenle seçilerek alınan ürünler ikram ediyoruz. Çeşme’nin güneyinde yetişen yağlı zeytin diye bilinen doğal siyah zeytin, çizik yeşil zeytin ve natürel taş sızma zeytinyağı kahvaltımızı benzersiz kılan özelliklerden sadece bir kaçı.

Şüphesiz yöremizden de lezzetlerimiz var: Nefis tatlı lor ve İzmir tulumu ve diğer peynir çeşitlerimiz. Üç çeşit odun fırın ekmeği ve çıtır Alaçatı simitleri. Sonra daha da yakından, bahçemizdeki ağaçların meyvelerinden hazırladığımız reçelleri ikram ediyoruz. Reçellerimizi, meyveler koku ve nefasetini korusun diye güneşte pişirerek hazırlıyoruz ve bu pişirim tarzı ile yenilen reçellerin tadına doyum olmuyor. Yine kahvaltıda ikram edilen doğal olarak yetiştirilen domates, salatalık ve sivri biberler civardaki bahçelerden tek tek seçilerek alınıyor. Konuklarımız taze demlenmiş çayın yanısıra istedikleri kahve çeşitleri, taze sıkılmış portakal suyu, menemen ve yumurta çeşitlerini de tadabiliyorlar. Karışık omletimizi mutlaka denemenizi öneririz.

Eğer mevsiminde gelmişseniz reçellerin güneşte nasıl kıvamlandırıldığına, yediveren limon ağacından limonata yapmak için limon toplamamıza tanıklık edebilir ve dilerseniz bize katılabilirsiniz.

TashMahal Alaçatı Otel’de Sakız adasından gelen sakızlarla hazırladığımız kurabiyelerimizi ve nefis limonatamızı denemenizi öneririz. Akşam yemeğini TashMahal’in büyülü bahçesinde yemek isterseniz;  Restaurant’a önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın!